Suci: Severo (Italija), Goliov (Rusija).

Vouliagmeni: Tzortzatos, Bašić (1), Kalogeropoulos (2), Gkiouvetsis (2), Tsatalios, Gouvis, Afroudakis (3), Papanikolau, Pontikeas, Kourouvanis, Dimou, Vukčević (1), Andreadis.

Jadran: Anić, Burić (1), Zović, Krapić (1), Z. Butić (2), Pejković, Power (1), Vrdoljak, Visković, Delić, Šetka (3), Dužević (2), Sučić.

Peterci: Vouliagmeni 1 (1) , Jadran 2 (2).

Igrač više: Vouliagmeni 4 od 8, Jadran 2 od 9.

Vaterpolisti splitskog Jadrana odlično su otvorili drugi krug kvalifikacija za LEN Ligu prvaka, na startu su pobijedili po kvaliteti drugu momčad grčkom prvenstva Vouliagmeni rezultatom 10:9.

Bila je to tvrda utakmica, ali Jadran je kontrolirao rezultat. Na kraju je to prednost od samo jednog gola, no valja napomenuti da su Grci na 10:9 smanjili samo sekundu prije kraja golom iz peterca Gkiouvetsisa. Jadranaši su susret definitivno prelomili dvije i pol minute prije kraja kada je peterac za 10:7 realizirao kapetan Anđelo Šetka.

Kapetan je s dva pogotka i otvorio sezonu Jadrana, Grci su u četvrtoj minuti poveli 2:1, da bi Šetka izjednačio, a Jadran četvrtinu golovima Krapića i Butića okončao s 4:2 i do kraja više nisu ispuštali prednost.

Zaprijetili su Grci pet minuta prije kraja dvoboja kada je Afroudakis postigao gol za 8:7, no prvo je gol potom zabio Dužević, a onda i Šetka realizirao taj peterac i odveo završnicu u ipak mirnije vode.

S mnogo novih lica u sastavu bilo je donekle nepoznato kako će momčad Jadrana izgledati u novoj sezoni. Pripremne utakmice ulijevale su optimizam, no pripreme su jedno, a natjecateljske utakmice nešto sasvim drugo. Pokazalo se na startu da Jadran ima pravo i od nove sezone očekivati puno.

U prvoj utakmici dana u kvalifiakcijskoj skupini koja se igra u Beogradu domaća Crvena Zvezda „poskliznula“ se na francuskom Pays d’Aix Natationu, Francuzi su pobijedili 13:8.

Jadran danas u 19 sati igra baš protiv „Zvezde“, a u 20.45 sučelit će se Pays d’Aix Natation i Vouliagmeni.