Sezona se nastavlja 24. lipnja

Upravni odbor HVS usvojio kalendar natjecanja do kraja sezone
Bude li epidemiološko stanje u državi to omogućavalo, prve vaterpolske utakmice u Hrvatskoj nakon prinudne stanke uvjetovane koronavirusom, trebale bi se odigrati 24. lipnja. Naime, Upravni odbor Hrvatskog vaterpolskog saveza je usvojio predloženi novi kalendar natjecanja za dovršetak sezone 2019./20. Dakako, promjenama su podložni usvojeni termini i poradi TV prijenosa u programima HTV-a, Arene Sport i Planet Sport.
Osim doigravanja Prvenstva Hrvatske, Upravni odbor HVS-a je predložio i novi termin odigravanja završnog turnira Regionalne lige, a koji bi se po predloženom igrao 11. i 12. srpnja, dakako u Dubrovniku. Upravo su ovdje također moguće promjene zbog podudarnosti s terminom nogometne utakmice Dinama i Hajduka.

Predloženi termini vaterpolskih natjecanja u Hrvatskoj, sezona 2019./20.:

• četvrtfinala, te utakmice za 9. mjesto: 24. i 27. lipnja
  • polufinala: 1., 4. i 6. srpnja (igra se na dvije pobjede)
  • razigravanje od 5. do 8. mjesta: 4. i 8. srpnja
  • utakmice za 5. i 7. mjesto: 15. i 22. srpnja
  • utakmice za 3. mjesto: 18., 22. i 25. srpnja
  • finale: 18., 22., 25., 29. srpnja i 1. kolovoza (finale se igra do tri pobjede, dakle maksimalno je moguće 5 utakmica)

Četvrtfinalni parovi Prvenstva Hrvatske, temeljem plasmana u Regionalnoj ligi su:

Jug AO – Galeb MR
Mladost – POŠK,
Jadran – Primorje EB
Mornar BS – Solaris

REGIONALNA LIGA – završni turnir u Dubrovniku

polufinale: 11. srpnja (Jug AO – Jadran Split i Mladost – Jadran HN)

• finala i utakmice za treće mjesto: 25. srpnja, 1. i 5. kolovoza

Dakako, kao i u svim dosadašnjim slučajevima i u svakom sportu, konačnu potvrdu termina utakmica odnos početka natjecanja dat će Nacionalni stožer civilne zaštite Republike Hrvatske.

izvor: hvs

Odgođene Olimpijske igre

Olimpijske igre u Tokiju neće se održati ove godine. Odgođene su za 2021. godinu zbog pandemije koronavirusa.

• …Thomas Bach, predsjednik Međunarodnog olimpijskog odbora i Shinzo Abe, predsjednik japanske vlade, zajednički su odlučili kako je nužno odgoditi Igre 32. olimpijade u Tokiju na datum iza 2020. godine, ali ne kasnije od ljeta 2021., a poradi zdravlja sportaša, svoju uključenih u organizaciju Olimpijskih igara i cijele međunarodne zajednice…” – navodi se u zajedničkom priopćenju koje je objavljeno i na službenoj mrežnoj stranici Međunarodnog olimpijskog odbora.

Preventivna obustava rada omladinskog i ženskog pogona

Poštovani roditelji, djeco i prijatelji Jadrana, obavještavamo Vas da od danas do ponedjeljka 16.03.2020. VK Jadran preventivno prekida rad svih kategorija, osim muške seniorske ekipe.
Za daljnje informacije, svakako se čujemo.
Prateći situaciju oko corona virusa, mišljenja smo da bi svi morali pridonijeti smirivanju trenutne situacije i biti odgovorni prema sebi i drugima.
Stoga, stojte nam dobro i ostanite zdravi!😉💪💪💪

Nakon Juga na Poljudu pao i Szolnoki

Jadran – Szolnoki 13:9

(3:1, 5:2, 2:4, 3:2)

Split – Bazen u Poljudu. Gledatelja: 350.

Suci: Ahladiotis (Grčka), Vojvodin (Rusija).

Jadran: Anić, Burić (1), Zović (1), Krapić (2), Z. Butić (1), Pejković (2), Power (3), Vrdoljak, Visković (1), Delić (1), Šetka (1), Bego, Sučić.

Szolnoki: Nagy, Angyal (2), Lazić, Subotić (1), Varnai, Pijetlović (1), Janšik, Rašović, Szatmari, Gatori, Drašović (4), Szeghalmi (1), Banyai.

Peterci: Jadran -, Szolnoki 1 (1)

Igrač više: Jadran 8 od 12, Szolnoki 5 od 11.

Do velike je pobjede, druge u ovogodišnjoj Ligi prvaka, stigao splitski Jadran pobijedivši mađarski Szolnoki. Nakon deset kola Jadran ima sedam bodova i sedmi je u A skupini, dok je ovim porazom Szolnoki poprilično umanjio svoje izglede za četvrto mjesto koje vodi na Final Eight.

• Thunder, thunder… – treštio je AC/DC s razglasa, a uraganski je utakmicu počeo Jadran. Prvo je Power realizirao igrača više, potom Krapić, a minutu do kraja za 3:0 zabio je Pejković.

Gosti su do prvog gola došli tek u zadnjem napadu prve četvrtine i to u situaciji s dva igrača više, zabio je za 3:1 Subotić.

Nastavio je Jadran u jakom ritmu i dalje, u 11. minuti i trećeg je igrača više realizirao Power za 5:2. Baš s igračem više imali su jadranaši puno problema u sezoni, sada se čini da su uigrali nekoliko efikasnih varijanti. Dokazali su to i u idućem napadu kada je Šetka zabio za 6:2.

Briljantno su domaći igrali u fazi obrane, dovodili su do očaja goste, što obranama vratara Anića, što odličnim pokrivanjem i blokovima, čak i u situacijama s igračem više Szolnokija. I kad se sve zbroji, pola minute do poluvremena Power je zabio za 8:3 u najbolje dvije četvrtine Jadrana ove sezone.

• Igrali smo jako dobru obranu, pogotovo do tih 8:3. Kasnije sam čuo da je naš golman Anić u tom periodu imao svega jednu obranu, što znači da smo imali jako puno blokova igrača i to me posebno raduje. Pokazali smo da možemo ponavljati dobre utakmice, nakon pobjede protiv Juga pao je i Szolnoki – rekao je trener splitske momčadi Mile Smodlaka.

Ipak, na startu treće dionice eto Mađara s dva brza gola na samo minus tri. Da ne uđu u seriju, u trenucima kad se to moglo dogoditi, pobrinuo se Ivan Domagoj Zović „bombetinom“ s desetak metara na isteku napada za 9:5. No, bila je ovo četvrtina u kojoj su jadranaši bili razinu ispod prve dvije, a Rašović je prvo golom iz peterca, potom i iz igre smanjio zaostatak gostiju na samo 9:7. Na plus tri je Splićane novom realizacijom igrača više vratio Rino Burić i s 10:7 se ušlo u zadnjih osam minuta susreta.

Utakmica je sasvim prelomljena kada je Visković u kontranapadu iskoristio asistenciju Šetke i zabio za 11:7 sedam minuta do kraja dvoboja, a svaku je nadu gostima potopio Butić golom za 12:7 minutu kasnije.

Večeras kontra Szolnokija

Večeras u 20.30 vaterpoliste splitskog Jadrana čeka novi izazov, utakmica desetog kola LEN Lige prvaka protiv  mađarskog Szolnokija. Daleko su ove godine jadranaši od borbe za Final Eight, imaju četiri boda i drže pretposljednje mjesto u skupini A, Szolnoki je peti s 12 bodova.

Mađarima je stoga ova spltiska utakmica iznimno bitna, treba im pobjeda jer im Jadran Carine na četvrtom mjestu bježi za bod. No, splitski su jadranaši u zadnjih nekoliko tjedana u solidnoj formi koja se pretočila i u veliku pobjedu protiv Juga AO u zadnjem kolu Regionalne lige. Sad, ruku na srce, nije ta utakmica imala rezultatski značaj niti za jedan klub, ali smrknuta lica jugaša nakon poraza otkrivaju da im je ipak bilo stalo pobijediti i u toj utakmici. Ali nisu. I eto Jadrana u ovoj sezoni već do dvije pobjede protiv Juga, prvo u Dubrovniku u Ligi prvaka, a sada i u Splitu u regionalnom natjecanju.

Što u takvoj formi Splićani mogu protiv Szolnokija?

– Igramo dobro u posljednje vrijeme, a s druge strane nemamo nikakav imperativ, nadam se još jednoj dobroj predstavi mojih igrača. Meni je posebno zadovoljstvo što su naši mlađi juniori postali prvaci Hrvatske, vjerujem da je to generacija koju na Zvončacu dugo čekamo i koja će nositi ovaj klub u idućim godinama – kazao nam je trener Jadrana Mile Smodlaka.

Zanimljivo je da je iz te momčadi, koja je u finalu u nedjelju u Splitu pobijedila Juga, najboljim igračem završnice mlađejuniorskog Prvenstva Hrvatske proglašen Robert Stojanac, petnaestogodišnjak koji već ima i nastup za seniore Jadrana u Ligi prvaka. Vjerujemo da će još mladića iz tog “rostera’ u godinama koje dolaze dobijati šansu. (SD)