Jadran: Marcelić, Burić (2), Marinić Kragić (3), Čagalj, Z. Butić (2), Pejković, Bukić (1), Zović (1), Delić, Dobud, Šetka, Dužević, Anić.
Radnički: Dobožanov, Branković, Stanojević (1), Janković (1), Ćuk (2), Vico, Ukropina (2), Gavrilović, Pljevančić, Radulović (2), Lukić, Vrlić (2), Milutinović.
Igrač više: Jadran 4 od 16, Radnički 3 od 12
Peterci: Jadran , Radnički

Kakva utakmica, teška i borbena, na kraju i jednima i drugoma po bod u utakmici šestok kola LEN Lige prvaka.

• To je sve što nam je na kraju dobro iz ove utakmice. Moramo još puno raditi. Imali smo utakmica u kojima je igrač više bio bolji, ali danas nije išlo – kazao je trener Jadrana Jure Marelja.

Radnički je vodio cijelu utakmicu, ušao s vodstvom 10:9 u zadnju minutu, a Jadranu je ostao samo zadnji napad, 21 sekunda za izjednačenje. I uspjeli su, zabio je Ivan Domagoj Zović 6,7 sekunda prije kraja za veliki bod.

Tim su golom i bodom Splićani još u igri za Final Eight.

• Sve i dalje ovisi o nama, ali morat ćemo igrati bolje, pogotovo s igračem više, jer nećemo ove bitne utakmice dobijati ovakvom realizacijom. Spasila nas je obrana – rekao je Zović

SVI NA POLJUD Večeras u 19 velika bitka protiv Radničkog

Sve je manje manevarskog prostora za vaterpoliste splitskog Jadrana na njihovom putu da izbore mjesto u završnici, na Final Eightu Lige prvaka. Iz svake će skupine na završni obračun najboljih europskih vaterpolskih momčadi u Beogradu po četiri momčadi, u skupini A zasad su “sigurno u sedlu” Barceloneta, Olympiacos i Pro Recco.

Nije kraj svijeta da se Jadran i ne plasira na završnicu, ali motiv i ambicija su tu. Prije nekoliko godina za splitski je vaterpolo bila znanstvena fantastika uopće razmišljati o nastupu u Ligi prvaka, ali jadranaši su sada tu, gotovo redoviti, pa se traži i očekuje i korak više.

Europske top momčadi proračunom ipak malo odskaču, a splitski se vaterpolisti tu “šuljaju” na rubu najboljih osam. Ali i Radnički ima svoje ambicije, baš kao i grčki Vouliagmeni, od kojega je Jadran izgubio u prošlom kolu. U tom “trokutu” će se tražiti četvrti u skupini i u međusobnim je ogledima svaki bod bitan. Pogotovo u svome bazenu. Radnički i Vouliagmeni u Srbiji su remizirali, Grci su sada slavili doma protiv Jadrana…

Jasno je stoga koliko je bitna ova utakmica. Svjestan je toga i Jadranov trener, novi “kormilar” Jure Marelja.

– Mi imamo dosta oscilacija gledajući naše utakmice Regionalnoj ligi i Ligi prvaka. Imamo nekoliko faza kroz koje naša igra prolazi. Očekujem to i sada, ali vjerujem da ćemo imati više nazovimo to boljih faza od ovih manje dobrih. U svim smo utakmicama pokazali napadačku moć koja povremeno zna nestati, a onda se dogodi upravo suprotno, primimo puno golova. Nastojat ćemo prepoznati te faze i na vrijeme reagirati – kazao nam je Marelja.

Motivirani će biti i igrači Radničkog?

– Njih znamo dobro, igraju ozbiljan, tvrd vaterpolo, vani su im Radulović i Ćuk, tu su odlični mladi igrači Janković, Lukić, Ukropina… Dobro pokrivena momčad na svim pozicijama. Ne možemo pobjeći od, ne bih rekao uloge favorita, ali od potrebe da nam treba ta pobjeda. U ovoj utakmici moramo dati sve i sve staviti na to da završi u našu korist.

I matematički je to bitno, jer bi eventualni poraz vjerojatno tražio iznenađenje protiv nekoga od vodećih momčadi?

– Da, nije ni neko iznenađenje protiv top tri momčadi nemoguće, ali ajmo sebi olakšati, ako su nam konkurenti Radnički i Vouliagmeni, ajmo to probat’ riješit’. Pripreme idu sve OK, ima nešto malo ozljeda, ali tko u ovo doba godine nema problema. Neće nam to biti razlog za kukanje. Idemo ih dobit’ uz, nadam se, žestoku podršku s tribina – zaključio je Marelja. (Slobodna Dalmacija)

Mala drama, ali i pobjeda protiv Primorca

Splitski Jadran je na koncu slavio uvjerljivo, pa onda i očekivano protiv kotorskog Primorca. Završilo je 4 gola razlike (16:12), iako sumnjamo da su obojica trenera, a posebno trener pobjednika Jure Marelja oduševljeni brojem primljenih pogodaka. Ukupna brojka od 28 postignutih golova donekle odgovara konstataciji da se igralo s dosta ‘neobvezujućom obranom’.

Splićani su vodili cijelim tijekom susreta, ali valja istaknuti i da je Primorac uspijevao u drugoj četvrtini dvaput izjednačavati (4:4 i 5:5). U trećoj dionici je Jadran ostvario najveću prednost, 11:6. Tu su se možda Splićani samo malo prevarili, pomislili da je utakmica riješena. S druge strane Primorac nije odustajao, malo po malo smanjivao zaostatak (12:10 na kraju treće četvrtine), da bi onda sredinom zadnje dionice dobili slutnju drame. Kotorani su naime preko Gardaševića i Draškovića uspjeli poravnati, 12:12! Do kraja su ostale malo više od 4 minute i to je bio znak za ‘opću opasnost’ u Jadranu.

Tada se vidjelo kako jadranaši reagiraju u takvim situacijama. Zaključana vlastita mreža, a četiri puta probijena mreža Primorca – Marinić Kragić dvaput, te po jednom Tomasović i Butić za konačnih 16:12. Prvo ime utakmice bio je šesterostruki strijelac Jerko Marinić Kragić. (HVS)

Jug Adriatic osiguranje – Jadran 14:11

(3:2, 3:2, 5:5, 3:2)
Šibenik – Bazen u Crnici. Utakmica 8. kola Regionalne lige.
Jug AO: Popadić, Burđelez, Fatović (6), Zvono, Joković (4), Vukojević, Biljaka, Lazić (1), Kržić, Kakaris (2), Grgurević, Žuvela (1), Jurišić, Mozara.
Jadran: Marcelić, Burić (1), Marinić Kragić (1), Čagalj, Butić, Pejković (2), Bukić, Tomasović, Delić, Dobud (1), Šetka, Dužević (2), Anić, Zović (4).
Igrač više: Jug AO 8 od 14 Jadran 4 od 17
Peterci: Jug AO 2 (1), Jadran 3 (2)
U utakmici osmog kola Regionalne lige Jug Adriatic osiguranue je pobijedio Jadrana 14:11.
Već u prvom napadu Dobud je izborio peterac, ali nije ga realizirao Jerko Marinić Kragić. Bila je to prilika Jadranu da krene s “plusom”, no umjesto toga razigrali su se Dubrovčani i poveli 2:0 golovima Žuvele i Fatovića.
Prvi je gol za Splićane zabio Zović, a potom i Pejković i jadranaši su izjendačili na 2:2. Uslijedio je period bolje igre jugaša koji se protegao do dvije minute prije kraja druge četvrtine kada su golom Franka Lazića poveli 6:3. Na minus dva pred odlazak na poluvrijeme smanjio je Zović.
Nastavio se taj ritam, dva – tri gola viška za momčad iz Dubrovnika. Jadran više nije uspijevao ozbiljnije zaprijetiti. Prednost je narasla na plus četiri kada je Maro Joković zabio za 13:9 dvije minute i 44 sekunde prije kraja.

Splitski je Jadran najbolji, Crnogorci na minus četiri

Jadran – Jadran Carine 15:11

(6:1, 1:4, 4:0, 4:6)

Šibenik – Bazen Crnica. Utakmica 7. kola Regionalne lige.

Jadran: Marcelić, Burić (3), Marinić Kragić (3), Čagalj (1), Butić, Pejković (1), Bukić (1), Tomasović (1), Delić (1), Dobud (2), Šetka (1), Dužević (1), Anić, Zović.

Jadran Carine: Đurović, Porter, Vučurović, Vukićević (2), Vujović (1), D. Radović (5), Stevović (1), Gardašević, Muscat (2), Sladović, Čaraj, V. Radović, I. Radović, Vos.

Igrač više: Jadran 4 od 5, Jadran Carine 3 od 7

Peterci: Jadran 2 (2), Jadran Carine 2 (2)

Ovo je bio doslovno jadranski derbi. Hrvatski protiv crnogorskog Jadrana, ali bila je to rezultatski jednosmjerna ulica. Tu i tamo, u nekoliko navrata, Crnogorci su pokazali “znakove života”, ali nisu bili ni blizu bodova.

Splitski je Jadran, naravno, morao ozbiljno odraditi zadatak, a već nakon prve četvrtine rezultat je bio 6:1. Uspjeli su Crnogorci doći na minus jedan kada je Jovan Vujović zabio u situaciji s igračem više za 6:5, no to je bilo sve. Uslijedila je strašna serija Splićana koja je okončana tek početkom četvrte četvrtine kada je Marin Tomasović postigao gol za 12:5. I tu je jasno bio kraj. U završnici uz dosta opuštanja i čekanja “zadnjeg sučevog zvižduka” crnogorska momčad je smanjila donekle zaostatak na konačnih minus četiri.

U petak od 20.45 Jadran igra protiv Jug Adriatic osiguranja.