Suci: Vlaho Radičević (Hrvatska), Ivan Raković (Srbija).

Jadran: Anić, Burić (3), Zović (1), Krapić (4), Z, Butić (3), Pejković, Power, Vrdoljak (2), Čondić-Kadmenović (1), Delić (2), Šetka (2), Bego, Sučić, Borovčić-Kurir.

Crvena Zvezda: Mišović, Tankosić (1), Kasum (1), Gligorijević, Vasin, Ilić, Radojević, Janković (3), Milojević, Vukičević (3), Gusarov, Radović (2), Ivanov, Šulc.

Peterci: Jadran 4 (3), Crvena Zvezda 2 (1)

Igrač više: Jadran 10 od 13, Crvena Zvezda 3 od 10.

U pretposljednjem kolu Triglav A1 lige za poredak od prvog do petog  mjesta Jadran je uvjerljivo pobijedio Crvenu Zvezdu u bazenu na Poljudu.

U prvoj je četvrtini Jadran dominirao. Minutu i pol prije kraja dvoboja bilo je 4:2, uz to su Splićani promašili jedan peterac, imali još barem dva zicera, a na kraju je čevrtina okončana sa „samo“ 5:4 za domaće.

U drugoj četvrtini slična priča, samo s po golom manje na svakoj strani i jadranaši su na poluvrijeme otišli s vodstvom 9:7.

Prijelomnica susreta bila je u prvoj polovici treće četvrtine kada je Jadran s tri uzastopna pogotka s 9:8 otišao na 13:8 jednim pogotkom Krapića, potom dva Šetke te potom i Delića iz kontranapada. Trener gostiju Igor Milanović već je poprilično izgubio živce, servirao jezikovu juhu svojim pulenima čija se igra razvodnila. A seriju Jadrana nastavio je Marin Vrdoljak dvama pogocima za 15:8. Potom je spektakularni pogodak šraubom s osam metara u zadnjim sekundama treće četvrtine postigao Zvone Butić za ogromnih 16:8.

• Očekivao sam da ćemo ranije prelomiti utakmicu. Ovaj protivnik nije na našoj razini, u trećoj smo četvrtini uspjeli prelomiti utakmicu i doći do uvjerljive pobjede. Vrlo je težak period ia nas, tri tjedna s pet utakmica u gostima. Sad nas čeka Jug, težak suparnik, moćan, mi idemo pokušati učiniti tu utakmicu što zanimljivijom – kazao je trener Jadrana Mile Smodlaka.

Večeras protiv Crvene Zvezde

Vaterpolisti Jadrana večeras igraju utakmicu pretposljednjeg kola Triglav A1 Regionalne lige za poredak od 1. do 5. mjesta protiv Crvene Zvezde. Utakmica počinje u 20 sati, Jadran je na četvrtom mjestu s 18 bodova, ‘zvezdaši’ imaju deset, tako da utakmica nema značaj što se tiče borbe za ulazak među četiri najbolja, ali je dobra prilika igračima Mile Smodlake za dodatno uigravanje pred bitke koje su pred njima.

Završen je turnir Regionalne lige za žene

Ovog vikenda u Zagrebu, na bazenima Mladosti, odigravao se završni turnir Regionalne vaterpolske lige za žene.
U konkurenciji 4 najbolje ekipe iz Hrvatske i Srbije, naše cure i uz jako dobru igru ipak nisu uspjele doći do medalje.

Konačni poredak:

1. Mladost
2. Palilula
3. Crvena zvezda
4. Jadran

Rezultati:

ŽVK Crvena zvezda – Jadran ST 14:11 (4 : 5, 2 : 4, 5 : 1, 3 : 1)

Suci: Ivanka Raković Krstonošić , Matija Begić Delegat: Alen Pešušić
ŽVK Crvena zvezda:Vanja Lazić, Marija Mijušković(1), Julijana Ilić, Margareta Miljković, Iva Lujić, Tatjana Teodorović, Dijana Milovanović, Jelena Šarac, Hristina Ilić(3), Andrea Gašić(7), Tijana Jakovljević(1), Anastasija Karličić, Anja Mišković(2), Trener:Dragana Ivković

Jadran ST:Antonija Šerka, Klaudia Stana Jurić, Dora Vujević, Jelena Butić(3), Elena Vukelić(1), Magdalena Butić, Petra Bradašić, Ema Crnjac, Lara Squiccimarro, Ivana Butić(3), Bruna Barišić, Domina Butić(4), Marcela Mišić, Jelena Katušić, Trener:Alen Brakus

ŽAVK Mladost – VK Palilula 16:15 (3 : 3, 2 : 4, 4 : 5, 7 : 3)

Jadran ST – VK Palilula 11:14 (3 : 5, 6 : 4, 2 : 2, 0 : 3)

Suci: Ivanka Raković Krstonošić , Bruno Šketelj Delegat: Alen Pešušić
Jadran ST:Antonija Šerka, Klaudia Stana Jurić(1), Dora Vujević(1), Jelena Butić(1), Elena Vukelić(1), Magdalena Butić, Petra Bradašić, Ema Crnjac, Lara Squiccimarro, Ivana Butić(2), Bruna Barišić, Domina Butić(5), Marcela Mišić, Jelena Katušić, Trener:Alen Brakus

VK Palilula:Anđela Petrović, Mina Ignjić, Ksenija Plećaš, Ana Milićević(3), Aleksandra Trmičić, Teodora Rudić(5), Mila Gluščević(3), Dragana Milićević(1), Jelena Markov, Maja Mandić, Kristina Miladinović(2), Miljana Dimitrijević, Milica Nastić, Trener:Filip Pešić

ŽVK Crvena zvezda – ŽAVK Mladost 14:17 (2 : 5, 2 : 6, 4 : 2, 6 : 4)

Palilula – Crvena zvezda 11:9 (2:2,2:2,2:2,5:3)

ŽAVK Mladost – Jadran ST 11:11 (1 : 1, 6 : 2, 2 : 4, 2 : 4)

ŽAVK Mladost:Nataša Šerkinić, Petra Županić(2), Lidija Crnički(1), Elena Crnički(1), Leona Janković, Matea Skelin(1), Filipa Petrić(4), Kiara Brnetić, Nina Medić, Liana Dance(2), Latica Medvešek, Linda Božan, Trener:Mia Šimunić

Jadran ST:Antonija Šerka, Klaudia Stana Jurić, Dora Vujević(1), Jelena Butić(2), Elena Vukelić, Magdalena Butić, Petra Bradašić, Ema Crnjac, Lara Squiccimarro, Ivana Butić(1), Bruna Barišić(2), Domina Butić(4), Marcela Mišić, Jelena Katušić(1), Trener:Alen Brakus

U tvrdoj utakmici u Crnoj Gori presudile greške gostiju

Jadran Carine – Jadran 14:11

(4:4, 3:2, 3:2, 4:3)

Herceg Novi – Bazen Institua Igalo.

Suci: David Gomez (Španjolska), Michail Birakis (Grčka)

Jadran Carine: Tešanović, Čagalj, Popadić (1), Obradović, Baničević (2), Averka (3), Radović (1), Gardašević, Vučurović (5), Spaić, Brkić (1), Petković (1), Đurović.

Jadran: Anić, Burić (1), Zović (2), Krapić, Butić, Pejković (2), Power, Vrdoljak, Visković (2), Delić (1), Šetka (3), Bego, Sučić.

Peterci: Jadran Carine 1 (1), Jadran 3 (1)

Igrač više: Jadran Carine 7 od 21, Jadran 3 od 23

U utakmici devetog kola A skupine LEN Lige prvaka Jadran Carine iz Herceg Novog pobijedio je splitskog Jadrana 14:11. Spliska momčad imala je priliku odnijeti bodove iz Crne Gore, vodili su 5:4 i 6:5, u konačnici nisu realizirali i dva peterca… Ipak, nekoliko pogrešaka u ključnim trenucima presudilo je da bodovi ipak ostanu u Igalu.

• Dogodilo nam se kao i prošli put u utakmici Regionalne lige. Veliki dio utakmice igrali smo dobro, ali previše glupih pogrešaka nas je stajalo pobjede. Ako igramo tako, s toliko grešaka, nemoguće je pobijediti Jadrana – kazao je Mile Smodlaka, trener u ovoj utakmici gostujućeg Jadrana.

Zadovoljan je s druge strane trener hercegnovskog Jadrana.

• Bila je teška i tvrda utakmica, ali sad smo s tri boda došli na četvrto mjesto i nadamo se da ćemo završiti na Final Eightu – kazao je trener domaćeg Jadrana Petar Radanović.

Opet Jadran kontra Jadrana, večeras u Ligi prvaka

Prije dva kola u Triglav A1 regionalnoj ligi u Igalu je Jadran Carine pobijedio splitskog imenjaka 12:10, danas ih u 19 sati čeka novi okršaj, na istom mjestu, ali sada i Skupini A LEN Lige prvaka.

U toj prošloj utakmici rezultat je bio 10:10 minutu i pol prije kraja, no u infarktnoj završnici domaći su jadranaši zabili dva gola i pobijedili.

• Igrali smo dobro, kao i protiv Barcelonete u Ligi prvaka, ali nikako da napravimo taj još jedan korak, da u tim utakmicama mi budemo pobjednici – uzdahnuo je kapetan splitskog Jadrana Anđelo Šetka.

Nakon osam kola u Skupini A splitski je Jadran pretposljednji sedmi s četiri boda, Jadran Carine je peti s deset te oni još vjeruju kako mogu dohvatiti četvrto mjesto na kojemu je trenutno Szolnoki s 12 bodova, a koje vodi na završni obračun osam najboljih klubova.

Splićani su pak još u fazi privikavanja na novog trenera, Ivan Asić napustio je klupu u siječnju te otišao u SAD, momčad sada vodi Mile Smodlaka.

• Smodlaka doista nije došao u idealnom trenutku jer nije imao vremena provesti neke svoje zamisli, odraditi pripreme s nama. Svi se stoga još privikavamo jedni na druge, ali u dobrom smo ritmu, no nedostaju nam i dobri rezultati. Imali smo nekoliko dobrih utakmica, ali sve je to bilo s jakim suparnicima i nije bilo dovoljno za pobjedu, lošije smo odigrali samo tu zadnju utakmicu protiv Mladosti u Zagrebu – kazao nam je Šetka.

Sad više i neće biti laganih utakmica, u Regionalnoj ligi igra pet najboljih momčadi, u Ligi prvaka su svi dobri, čeka vas i završnica domaćeg prvenstva…

• Istina, sad je dio sezone u kojemu se sve odlučuje i svaka je utakmica i teška i važna. Sad je vrijeme da pokažemo možemo li još više od ovoga što smo do sada napravili – kazao je Šetka. (SD)