Ništa od finala Regionalne lige

Zagrebačka Mladost pobijedila je Jadrana rezultatom 11:7 u polufinalu Regionalne lige i igrat će u subotnjem finalu od 17 sati protiv Juga CO. Ključni se detalj utakmice dogodio sredinom druge četvrtine, Mladost je vodila 3:2 i imala peterac kojeg je promašio Miloš Ćuk, no suci su dosudili da je Anđelo Šetka ometao izvođača. Gola nije bilo, ali je Šetka, Jadranov kapetan, isključen s pravom zamjene.

Sasvim je to poremetilo splitske vaterpoliste te je Mladost u treću četvrtinu ušla s vodstvom 5:2.

Ipak, Jadran je bez svog kapetana uspio zabiti dva gola u nizu, prvo Kovačić, potom Kunac i bilo je samo 5:4 za zagrebačku momčad.  No, Mladost je tu treću četvrtinu dobila s 4:3 i u zadnju dionicu ssureta ušla s vodstvom 9:5.

Jadran je u trećoj četvrtini zbog trećeg isključenja ostao i bez Delića, a u Zagreb nije ni doputovao Zvonimir Butić kojemu je u utakmici protiv Solarisa puknuo bubnjić. Sa skraćenom rotacijom jadranaši su se borili koliko su mogli, ali nije bilo ni sreće, pogodili su niz stativa, a vratar Mladosti Ivan Marcelić imao je briljantnu večer.

Asić uoči večerašnjeg polufinala: Spremni smo opet pobijediti Mladost

U osvit današnjeg polufinala Jadran je konačno uspio pobijediti Mladost. U utakmici 12. kola Lige prvaka odigranoj prošlu subotu u Zagrebu Splićani su pobijedili 12:11.

U prethodnim obračunima u ovoj sezoni “žapci” su bili bolji, dva puta u Regionalnoj ligi s dva i tri gola razlike, još jednom u trećem kolu Lige prvaka bilo je dva pogotka razlike. Mladost je u konačnici u burnoj završnici u kojoj je bilo svega i svačega, pa i spornih sudačkih procjena, prošla dalje i u polufinalu Kupa Hrvatske, ali tek boljim izvođenjem peteraca, utakmica je završena neodlučeno.

I sada je, eto, Jadran konačno uzeo “skalp” vaterpolistima zagrebačke momčadi, ali i u tim porazima nije bio bez izgleda, pogotovo u tom polufinalu Kupa koji je odlučen u pripetavanju i u kojem je po ocjeni mnogih Jadran trebao proći dalje.

Sve te utakmice nekako su tek zagrijavanje za ono što nam slijedi, a to je borba za finale Triglav A1 regionane lige. Borba za trofeje uvijek je posebna…

– Brzo smo zaboravili prošlu utakmicu protiv Solarisa kojom smo se plasirali u polufinale Prvenstva Hrvatske, zadovoljan sam što tu su igrači pokazali ozbiljan pristup, sad idemo to ponoviti – kazao nam je trener Jadrana Ivan Asić.

Ta im je utakmica donijela i peh, Zvonimir Butić neće moći igrati sada protiv Mladosti jer je dobio težak udarac u glavu.

– Ispalo je da mu je puknuo bubnjić, trebat će mu sedam do deset dana pauze – otkrio nam je Asić.

Šteta za Jadran jer je Butić u sve boljoj formi, razigran, pun vica…

– Bez obzira na to mi idemo pobijediti i doći na korak do trofeja. Bit će izuzetno teško, nije ih lako dva puta uzastopce pobijediti na njihovom terenu, ali mi smo spremni, no trebat ćemo opet biti maksimalno koncentrirani.

Je li vam na neki način odmoglo što ste ih sada pobijedili, bit će još oprezniji sada u ovoj utakmici?

– Svaka je utakmica bitna i ozbiljne momčadi idu na pobjedu bez kalkulacija. Ne mislim stoga ni da su u toj prethodnoj utakmici oni bili opušteniji. Nama je bitno da smo vidjeli što možemo, oni će biti sigurno još žešći nego prošli put, ali idemo se boriti – poručio je Asić. (SD)

Jadran je u polufinalu Prvenstva Hrvatske

Jadran – Solaris 18:8

(5:2, 4:1, 6:2, 3:3)

Split – Bazen u Poljudu. Gledatelja: 100.

Suci: Mateo Jović, Jakov Blašković.

Jadran: Anić, Čondić Kadmenović, Zović (1), Krapić (3), Z. Butić (3), Pejković, Power (2), Popović (1), Visković (1), Milardović (3), Šetka (2), Kovačić (2), Podrug, Delić.

Solaris: M. Šparada, Malenica, T. Šparada (1), Štrkalj, Begović, Erak, Vlahović, Pelicarić (3), Bušelić, Bulat (1), Lipar, Koprčina (2), Jukić, Kreković (1).

Peterci: Jadran 3 (3), Solaris

Igrač više: Jadran 8 od 13, Solaris 4 od 9.

Jadran je u polufinalu Prvenstva Hrvatske nakon što je i u drugom dvoboju pobijedio šibenskog Solarisa, nakon plus dva u Šibeniku sada je Jadran bio bolji za čak deset golova. Pitanje plasmana u poluzavršnici ni u jednom trenutku nije dolazilo u pitanje.

• Mi smo kvalitetnija momčad od Solarisa i to smo ovog puta pokazali. Zadovoljan sam pristupom mojih igrača u ovoj utakmici i idemo se sada odmoriti i pripremiti za polufinale Regionalne lige u Zagrebu protiv Mladosti koje je na rasporedu već u petak – kazao nam je trener Jadrana Ivan Asić.

Jadran će u polufinalu hrvatskog prvenstva, pak, igrati protiv dubrovačkog Juga, U zadnjem neodigranom četvrtfinalu sutra s početkom u 19.30 sati igraju Mornar Brodospas i OVK POŠK, mornarevci su prvu utakmicu pobijedili rezultatom 9:7, a pobjednika čeka Mladost.

Usred Zagreba u Ligi prvaka pala Mladost

Mladost – Jadran 11:12

(2:5, 5:2, 3:1, 1:4)

Zagreb – Plivalište na Savi.

Suci: Naumov (Rusija), Bianco (Italija).

Mladost: Jurlina, Radu (1), Miloš (1), Čagalj, Ćuk (2), Petković(2), Anzulović (1), Lazić (2), Bajić (1), Biljaka (1), Buljubašić, Herceg, Sučić.

Jadran: Anić, Kunac (2), Zović, Krapić (1), Z. Butić (1), Delić (2), Power, Popović (1), Visković (1), Milardović, Šetka (4), Kovačić, Podrug.

Peterci: Mladost 1 od 1, Jadran 2 od 2

Igrač više: Mladost 4 od 12, Jadran 3 od 14,

Do nove velike pobjede stigao je Jadran u Ligi prvaka, prve gostujuće, pala je u Zagrebu Mladost, konačni rezultat je 12:11 za splitske vaterpoliste.

Fantastično je Jadran otvorio utakmicu i prvu četvrtinu završio s čak 5:2 u svoju korist. No, mladostaši su se oporavili i u samo nekoliko minuta serijom od 4:0 oni poveli 6:5. Zvuči nevjerojatno, ali druga četvrtina opet je završila 5:2, ali sada za domaćine te se u treću dionicu ušlo sa 7:7.

U toj trećoj četvrtini Mladost se uspjela odvojiti, dobili su taj period s 3:1 i u zadnjih osam minuta ušli su s vodstvom 10:8.

U zadnjoj četvrtini Jadran je dominirao, igrali su Splićani fantastičnu obranu, a predvođeni kapetanom Anđelom Šetkom konkretni u napadu. Butić je iz peterca doveo Jadrana u vodstvo od 11:10 dvije minute i 52 sekunde prije kraja, a točno minutu kasnije poravnao je Ćuk. Gol za novo vodstvo Jadrana od 12:11 zabio je Šetka. Mladostašima je ostalo manje od minute i pol za preokret.

– Imali smo jednu “crnu rupu”, ne znam zašto. Pustili smo da se vrate u utakmicu. Na kraju su moji igrači pokazali karakter, glad za pobjedom i na kraju smo pobijedili zasluženo. Ovo je dobar znak, izgubili smo četiri utakmice s golom razlike. Dokazali smo se još jednom. U idućem kolu idemo u Dubrovnik protiv Juga, čeka nas još puno izazova – kazao je trener Jadrana Ivan Asić.

Asić: Momčadskom igrom možemo protiv Mladosti

Jadran u ovoj sezoni još nema “skalp” zagrebačke Mladosti, može li se to promijeniti danas (20.30) u Zagrebu, u utakmici 12. kola B skupine LEN Lige prvaka? Moguće je, ali “žapci” su s obzirom na skor s jadranašima u ovoj sezoni, ipak blagi favoriti. Pogled na tablicu Skupine B, pak, govori drukčije, Mladost je predzadnja sedma s osam bodova, dok je Jadran peti s bodom više.

Zagrepčani su na startu natjecanja snivali i mjesto među tri najbolja kluba koje bi ih odvelo na Final 8 u Hannover, ali ispada da su Splićani na koncu bliže tom cilju, makar njih na startu nitko, u tom kontekstu, nije shvaćao ozbiljno.

– Mi vjerujemo da možemo odigrati odličnu utakmicu protiv Mladosti. Odradili smo posao protiv Soalrisa u prvoj četvrtfinalnoj utakmici doigravanja Prvenstva Hrvatske, pobijedili s dva gola razlike… Nije to bila naša briljantna utakmica, ali ostvarili smo ono po što smo došli – kazao nam je trener Jadrana Ivan Asić.

Zdravstveni je karton dobar.

– U redu smo, nema većih problema. Protiv Mladosti moramo odraditi jaku obranu, naša je snaga u momčadskoj, kolektivnoj igri i ako budemo radili kao momčad na način kako smo to nekoliko puta već pokazali, imamo šanse za pobjedu – kazao je Asić.