Jadran u Beogradu pobijedio Crvenu zvezdu

Na prvom turniru 3. kola Premier Regionalne lige za poredak od 1. do 5. mjesta, Jadran je pobijedio još jednog srpskog predstavnika. Nakon impresivne pobjede nad Novim Beogradom, Jadranaši su se suočili s Crvenom zvezdom i demonstrirali vrhunsku igru.
Svaka sekunda u bazenu bila je ispunjena odlučnošću Jadranovih igrača te su dominirali ne samo napadački, već i obrambeno.
Vratar Jadrana, Ivan Marcelić, briljirao je s čak 15 obrana, dok su blokovi Jadranaša bili nepremostiva prepreka za Crvenu zvezdu.
Jadranova odlučna igra rezultirala je time da Crvena zvezda nije uspjela postići gol punih 19 minuta. Splićani su kontrolirali igru i postupno povećavali svoju prednost, zasluženo osiguravajući još jednu pobjedu.
BVK Crvena zvezda – VK Jadran 7:10

Jadran nadmašio Novi Beograd u spektakularnoj utakmici 2. kola Premier Regionalne lige

Sjajna igra i impresivna pobjeda hrvatskog prvaka nad srpskim prvakom, Novim Beogradom, obilježili su drugo kolo (1. turnir) za poredak od 1. do 5. mjesta Premier Regionalne lige. Unatoč ozljedama i izostancima ključnih igrača poput Luke Bukića, Marina Čaglja, Đure Radovića i Mate Anića, Jadran je pokazao nevjerojatnu borbenost, taktičnost i vještinu, nanijevši poraz momčadi koja rijetko gubi na domaćem terenu.
Prva polovica utakmice protekla je s Novim Beogradom koji je vodio 10:6. Međutim, Jadran je uzvratio te je Loren Fatović  predvodio svoju momčad svojom sjajnom igrom, dok su ostali igrači pružili maksimum pod vodstvom trenera Jure Marelje.
Jadranaši su ostvarili nevjerojatan niz od 5-0, preokrenuvši rezultat u svoju korist i vodeći 11:10 samo pola minute prije kraja treće četvrtine. Iako je Novi Beograd uspio izjednačiti i povesti (11:12) , Jadran je pokazao svoju snagu, postigavši tri pogotka u posljednje dvije minute utakmice.
Butić je najprije postigao gol za izjednačenje (12:12) zatim su Duje Pejković i Jerko Marinić Kragić potvrdili pobjedu s dva brza pogotka u posljednjih 20 sekundi utakmice, donoseći Jadranu pobjedu s rezultatom 14:12.
Ova impresivna pobjeda pokazuje snagu Jadranove momčadi te predstavlja veliki korak prema daljnjem napretku u Premier Regionalnoj ligi.

Kadetkinje VK Jadran osvajile Kup Hrvatske

U subotu su u Zagrebu odigrane dvije napete utakmice za pobjednički pehar između Mladosti i Jadrana. U prvoj utakmici, Jadranove kadetkinje dominirale su nad Mladosti, osiguravajući impresivnu pobjedu rezultatom 18:7, s čak 11 golova razlike.
Unatoč porazu u prvoj utakmici, Mladost je uzvratila u drugom susretu, ostvarivši pobjedu rezultatom 10:7, s tri gola razlike. Međutim, to nije bilo dovoljno da se nadoknadi velika razlika iz prve utakmice.
Petra Galić istaknula se kao ključna igračica Jadrana, postigavši 8 golova u prvom susretu i dodatni gol u uzvratu, pridonoseći timu ka osvajanju Kupa.
Fotografije: HVS

Jadran osvojio Superkup

U drugom izdanju Superkupa koji se održao u Zagrebu, Jadran je zasluženo osvojio svoj prvi Superkup. Sveukupno, Splićani su dominirali nad Jugom, pokazujući izvanrednu igru tijekom cijele utakmice.
Jugaši su snažno krenuli, vodeći 4:2 nakon prve četvrtine. Međutim, Jadran je brzo preokrenuo rezultat u drugoj četvrtini, preuzimajući vodstvo 5:4. Unatoč pokušajima Jug da izjednače rezultat, Jadran je nastavio dominirati.
U trećoj dionici, Jadran je dodatno povećao svoju prednost, postižući nekoliko ključnih pogodaka i stvarajući tri gola prednosti (10:7). Iako je Joković svojim brzim golovima smanjio prednost na 10:9, Jadran je brzo preuzeo kontrolu nad utakmicom.
Odlučujući trenutak došao je kada je Đuro Radović postigao pogodak, donoseći Jadrana u vodstvo 11:9. Krivim potezom centra Juga Gorana Grgurevića, koji je postigao autogol, Jadran je dodatno povećao svoju prednost na 12:9.
Jadran je osvojio Superkup, potvrđujući svoju izvanrednu igru.

Utakmica 1. kola četvrtfinala LEN Lige prvaka, VK Novi Beograd – VK Jadran 15 – 11

Ispred Jadrana stavljen je iznimno zahtjevan zadatak nakon iscrpljujućih dva mjeseca za 7 Jadranovih reprezentativaca i dva velika prvenstva EP i SP u 1. kolu četvrtfinala LEN Lige prvaka odmjeriti snage sa snažnim VK Novi Beograd.

Iako su u utakmicu ušli i poveli pogotkom Fatovića na 0 – 1 nedostajalo je koncentracije i dobro odigranih ofenziva pa je Novi Beograd s nizom od 6 pogodaka došao do rezultata od 7 – 1 tek je Biljaka pred kraj druge četvrtine zabio za  7-2, ali odmah nakon toga za 8:2 je pogodio Vlachopoulos.

U trećoj četvrtini s pogotkom Harkova i Butića Jadran je rezultat doveo na 8:4, do kraja treće četvrtine za Jadran su postigli gol i Fatović i Bukić te je treća četvrtina završila rezultatom 11-7. Jadran do kraja utakmice nije uspio smanjiti prednost iako je tu bilo dobro odigranih poteza te 4 gola, ali Novi Beograd je bio uspješniji i utakmica je završila rezultatom 15 – 11 za domaćina.

U 2. kolu četvrtfinala LEN Lige prvaka u Split 19. ožujka dolazi Pro Recco, prvak Europe, a Jadran očekuje i finalna utakmica Superkupu u Zagrebu 14. ožujka protiv Jug AO.

VK Novi Beograd –  VK Jadran Split 15:11

Četvrtine : 5:1, 3:1, 3:5, 4:4

VK Novi Beograd: Granados (6), Martinović (2), Filipović (2), Vlachopoulos (2), Ćuk (1), Pijetlović, Drašović (1), Vučinić (1) – 11 obrana Trener: Živko Gocić

JADRAN: Harkov (3), Radan, Butić (2), Fatović (2),  Biljaka (1), Vrlić (1), Pejković, Bukić (1), Radović (1),  Anić – 14 obrana Trener: Jure Marelja