Velika pobjeda u Kragujevcu, i dalje smo u igri za Final Eight

Kragujevac – Utakmica 9. kola Lige prvaka.
Radnički: Dobožanov, Branković, Stanojević, Janković (2), Ćuk (1), Gavrilović, Ukropina (4), Poznanović, Pljevančić, Antić, Lukić (3), Vrlić, Todorovski.
Jadran: Marcelić, Burić (1), Marinić Kragić (4), Čagalj (1), Z. Butić (2), Pejković, Bukić, Zović (1), Tomasović (4), Dobud, Šetka, Dužević, Anić.
Igrač više: Radnički 4 od 17, Jadran 6 od 9
Peterci: Radnički , Jadran
Još jednom je splitski Jadran pokazao dominaciju protiv Radničkog iz Kragujevca. Prije tjedan dana Splićani su ih u svome bazenu “razmontirali” sa 15:3 u Regionalnoj ligi, sada su ih riješili i u Ligi prvaka u Kragujevcu. “Potopili” su ih predsjednik splitskog kotara Lovret Jerko Marinić Kragić i Marin Tomasović, sin omiškog gradonačelnika Ive Tomasovića.
– Sretni smo jer ostajemo u utrci za Final Eight. Cilj je pobijediti Vouliagmenija kući. U odličnom smo ritmu i ovo nam je jako bitna pobjeda – kazao je trener Jadrana Jure Marelja.
Imao je Jadran velikih 9:4, no domaći su se pribrali i stigli u zadnjoj dionici susreta na 8:10. Zaprijetili su i da smanje zaostatak na minus jedan, no nisu uspjeli. A taj neki njihov pokušaj povratka sasvim je osujetio odlični Marin Tomasović zabivši za 11:8, bio je to njegov četvrti gol iz četiri pokušaja.
Pobjeda je to koja Jadrana drži u dobroj poziciji za Finale Eight Lige prvaka. Ako dobiju u idućem kolu u Splitu grčki Vouliagmeni, izjednačit će se s njima koji drže tu četvrtu poziciju, zadnji koja vodi na završni turnir Lige prvaka. Bit će uzbudljivo u Splitu, velika utakmica, po svemu ključna.

Ogromna pobjeda protiv Radničkog, matematički osiguran Final Four

Jadran – Radnički 15:3
(3:0, 2:1, 5:1, 5:1)
Split – Bazen u Poljudu. Gledatelja: 400.
Jadran: Marcelić, Burić (2), Marinić Kragić, Čagalj (2), Z. Butić (1), Pejković (1), Bukić (2), Tomasović (1), Delić (1), Dobud (1), Šetka (2), Dužević (1), Anić, Zović (1).
Radnički: Dobožanov, Branković, Stanojević, Janković (1), Ćuk (1), Antić, Ukropina, Poznanović, Pljevančić (1), Drašković, Lukić, Vrlić, Todorovski, Kojić.
Igrač više: Jadran 5 od 8, Radnički 1 od 6
Peterci: Jadran 1 (0), Radnički 1 (0)
U utakmici desetog kola Regionalne vaterpolske lige splitski Jadran uvjerljivo je pobijedio Radnički iz Kragujevca. Tom je pobjedom Jadran preskočio Radničkog na trećem mjestu i matematički osigurao mjesto na Final Fouru.

Fantastični su bili jadranaši, od samog početka nisu dali disati gostima. Uživali su gledatelji na tribinama, njih oko 400, a bilo je tu i baš velikih faca. Lijepo je bilo vidjeti Ratka Rudića, legendu svjetskog vaterpola, koji je nakon susreta pozirao s čelnicima Hrvatskog vaterpolskog saveza i Jadrana, Mladenom Drnasinom, Pericom Bukićem, Renatom Živkovićem, Albertom Pavlovićem i Mislavom Bezmalinovićem.

Kreće završnica Regionalne lige

Pred nama je četvrti turnirski termin Premier lige u Splitu odnosno Dubrovniku. Ujedno i posljednje tri utakmice prije završnog turnira odnosno razigravanja za ostanak/ulazak u Premier ligu.

Raspored turnira Premier lige

Četvrtak, 23. veljače – Dubrovnik:

(17.00) Jadran (HN) – Novi Beograd (Arena Sport 2)

(18.45) Mladost – Primorac (Arena Sport 1)

(20.30) Šabac – Jug Adriatic osiguranje (Arena Sport 2)

Četvrtak, 23. veljače – Split:

(17.15) Partizan – Solaris

(19.00) Jadran – Radnički

(20.45) C. zvezda – Mornar BS

Petak, 24. veljače – Dubrovnik:

(17.00) Mladost – Jadran HN (Arena Sport 1)

(18.45) Jug Adriatic osiguranje – Novi Beograd (Arena Sport 1)

(20.30) Primorac – Šabac (Arena Sport 1)

Petak, 24. veljače – Split:

(17.15) C. zvezda – Jadran

(19.00) Mornar BS – Partizan

(20.45) Radnički – Solaris

Subota, 25. veljače – Dubrovnik:

(09.30) Novi Beograd – Primorac (Arena Sport 1)

(11.15) Mladost – Jug Adriatic osiguranje (Arena Sport 1)

(13.00) Jadran (HN) – Šabac (Arena Sport 1)

Subota, 25. veljače – Split:

(10.00) Radnički – Mornar BS

(11.45) Solaris – C. zvezda

(13.30) Jadran – Partizan

Pobjeda protiv Mladosti i osigurana jedinica

Pobjedom u Zagrebu nad Mladosti, u prvoj utakmici 13. kola državnog prvenstva, splitski Jadran je i matematički osigurao mjesto broj 1 u doigravanju. Ono što je de facto bilo osvojeno što se Splićana tiče, njihovom pobjedom u prijašnjem derbiju protiv Jug Adriatic osiguranja, sada je samo potvrđeno.

Jadran je doduše prvi put poveo tek pred kraj druge četvrtine (3:4, Bukić – 2.48 minuta prije kraja druge dionice). Imali su Splićani problema dotad kako u organizaciji napada, nemogućnosti probijanja sjajnog bloka, zonske obrane domaćina. Mladosti svakako valja udijeliti komplimente za taj dio igre. Uz to, šuterski je domaćin sjajno stajao iz vanjske linije. Ono što je morilo oba sastava u prve dvije četvrtine je bila realizacija igrača više. Obje momčadi su taj dio igre imali iste brojke, 2 gola iz 5 napada s igračem viška.

Brojke su i u pogledu rezultata bile vrlo slične, izjednačene, a upravo je rezultat kao i inače najbolja preslika zbivanja u bazenu. Mladost je bila u prvoj dionici bolja, stalno u vodstvu (1:0, 2:1, 3:2). Jadranaši su bili primorani na sustizanje. Izjednačenje na 3:3, djelo je Čaglja iz napada u kojem su gosti imali dvojicu igrača više.

Pobjednik je odlučen na temelju neosporne pojedinačne kvalitete više koja je u korist Jadrana, te je ona došla do izražaja u otvarajućim minutama treće četvrtine. Golovi Burića, Čaglja i Bukića u manje od tri minute podignuli su prednost Jadrana na 8:4, ali i odagnali svaku neizvjesnost u pogledu konačnog pobjednika. Istina da je to bilo gotovo 14 minuta prije kraja utakmice što je istinski jako puno vremena u vaterpolu, ali sa spoznajom ipak velike razlike u kvaliteti i iskustvu, nije bilo puno dvoumljenja da je to bio presudan trenutak utakmice. (SD)

Mladost – Jadran 9:12 (3:2, 1:3, 2:5, 3:2)

Zagreb – Bazen na Savi. Suci: Vlaho Radičević i Tomislav Copić.

Mladost: Jurlina (7 obrana), Bušić, Dadvani, Vrbnjak, Gluhaić (1), Jelača (2), Adeishvili, Rakovac (3), Elez, Mijić (2), Herceg (1), Fabris, Sunara, Mihaljević.

Jadran: Marcelić, Burić (1), Marinić-Kragić (2), Čagalj (2), Butić, Pejković (1), Bukić (4), Tomasović, Delić (1), Dobud (1), Šetka, Dužević, Anić (10 obrana), Zović

Igrač više Mladost 4/14, Jadran 5/11

Uvjerljiv poraz od Barcelonete

Jadran – Barceloneta 5:9
(0:2, 0:4, 3:2, 2:1)
Split – Bazen u Poljudu. Gledatelja: 400
Jadran: Marcelić, Burić (2), Marinić Kragić (1), Čagalj (1), Z. Butić, Pejković, Bukić (1), Tomasović, Zović, Dobud, Šetka, Dužević, Anić.
Barceloneta: Aguirre, Famera (2), Matković, Munarriz (2), De Toro, Larumbe (1), Pavillard (1), Paul, Tahull, Perrone (2), Biel, Bustos (1), Porter.
Igrač više: Jadran 3 od 9, Barceloneta 3 od 5
Peterci: Jadran 1 (1) , Barceloneta 2 (1)
Neobična je bila utakmica Jadrana i Barcelonete, domaćima je trebalo čak 22 minute za prvi gol, zabio ga je Rino Burić za 1:7.  Domaći nisu uspjeli tako ozbiljnije zaprijetiti favoriziranim gostima iz Barcelone.
– Pa mi smo malo bili energetski u padu nakon pobjede nad Jugom, imali smo par promašaja u početku, uvukla nam se nesigurnost i to se odrazilo na nastavak utakmice. Vratari su bili odlični, nas je Anić spasio još veće katastrofe. No, i dalje smo živi u Ligi prvaka, idemo pokušati izboriti taj Final Eight – kazao je Jure Marelja, trener Jadrana.
– Malo sam strahovao kako ćemo ući u utakmicu, no bili smo odlični i koncentrirani. Nakon prve dvije četvrtine praktički je rezultatski sve bilo gotovo i malo smo pali potom, što je i očekivano, tako da je rezultat za Jadran ispao OK. Vjerujem da jadranaši imaju šansu izboriti Final Eight, ta je priča otvorena. Tri su kluba u igri, Vouliagmeni dolazi u Split, a Radnički je oslabljen, tako da je šansa Jadrana realna – kazao je Elvis Fatović, trener Barcelonete.